• Hviezdoslavovo Kubín 2023

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Hviezdoslavovo Kubín 2023.

Dňa 28.03.2023 našu školu na okresnom kole 69. ročníka prednesovej súťaže Hviezdoslavov Kubín v Rožňave reprezentovali žiačky:

I. kategória próza Lívia Milková, 4.A, ktorá sa umiestnila na 3. mieste

poézia Štefánia Špirková, 4.A

III. kategória próza Natália Kočerjaginová 9.A, ktorá sa umiestnila na 1. mieste a postupuje na krajské kolo.

Blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

• Poľovnícka a chovateľská výstava

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Poľovnícka a chovateľská výstava.

Počas víkendu sa v našej obci konala Poľovnícka a chovateľská výstava. Žiaci našej školy mali tiež možnosť pozrieť si výstavu trofejí a lesní pedagógovia ich oboznámili aj s prácou lesníkov a poľovníkov.

Žiaci prispeli svojimi výtvarnými prácami a návštevníkom sa tak páčili, že 3 z nich aj ocenili.

1. miesto: Michal Varga 4.A

2. miesto: Zlatica Tomiová 1.A

3. miesto: Barbora Špirková 4.A

• 195. výročie narodenia Pavla Emanuela Dobšinského

Dnes 16.3.2023 si pripomíname 195. výročie narodenia nášho rodáka Pavla Emanuela Dobšinského - najznámejšieho slovenského zberateľa ľudových rozprávok.

Pri tejto príležitosti sa v obci koná spomienková slávnosť spojená s kladením vencov pri jeho rodnom dome. Krátkym kultúrnym  programom, výstavkou žiackych prác vo vestibule kultúrneho domu a položením kytice kvetov k pamätníku  v areáli školy si pripomínajú Dobšinského aj naši žiaci.

• 24.ročník recitačnej súťaže KELLNEROVA POLOMA

• Do fotogalérie bol pridaný nový album 24.ročník recitačnej súťaže KELLNEROVA POLOMA.

Dňa 03.03.2023 organizovala Základná škola, Sládkovičova ulica 487/17, 049 22 Gemerská Poloma v spolupráci s Obecným úradom v Gemerskej Polome a Miestnym odborom Matice slovenskej v Gemerskej Polome 24. ročník recitačnej súťaže Kellnerova Poloma, kde našu školu reprezentovali žiačky: V

2.kategórii: Bianka Sidorová (s prózou) a Melanie Harvanová (poézia) - obe získali 3.miesto.

V 3.kategórii: Lea Karalová zo 4.A (s poézia), bez umiestnenia.

Blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

• HVIEZDOSLAVOV KUBÍN

• Do fotogalérie bol pridaný nový album HVIEZDOSLAVOV KUBÍN.

Dňa 28.02.2023 sa konalo školské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín

1. kategória (ročníky 2.- 4.)

PRÓZA:

1.miesto: Lívia Milková 4.A – postup do okresného kola

2.miesto: Melanie Harvanová 2.A

3.miesto: Anabela Pušková 2.A

POÉZIA:

1. miesto: Števka Špirková 2.B - postup do okresného kola

2. miesto: Bianka Sidorová 2.A

3. miesto: Lea Karalová 4.A

Všetci súťažiaci sa zodpovedne pripravili a svojím prednesom nám spríjemnili popoludnie. Víťazkám držíme palce v okresnom kole.