• Účelové cvičenia - praktická časť

Žiaci našej školy dnes prežili zaujímavý deň.  Z tried ich vyhnal ostrý zvuk sirény, ktorý signalizoval chemický poplach. Organizovane a rýchlo sa núdzovými východmi  presunuli na školský dvor, kde dostali pokyny, ako bude prebiehať praktické účelové cvičenie.

Účelové cvičenie sa nieslo v znamení praktických ukážok práce štyroch záchranných zložiek:

1. Ukážka práce policajných psov, ktorú predviedli príslušníci OR PZ SR Rožňava
            2. Ukážka práce zdravotníkov z Červeného kríža v Rožňave – poskytovanie prvej pomoci si mohli vyskúšať aj samotní žiaci
            3. Ukážka práce Práporu radiačnej, chemickej a biologickej ochrany Rožňava - žiaci mohli sledovať manipuláciu so samopalom, protichemický oblek a masku, ukážky boja zblízka
            4. Ukážka práce DHZ Slavošovce – žiaci si prezreli hasičské vozidlo a vyskúšali si manipuláciu s hadicami a prúdnicami
            5. Ukážka spolupráce dvoch zložiek – záchranárov a hasičov pri záchrane žiačky z horiacej budovy

Touto cestou chceme poďakovať všetkým zúčastneným, ktorí sa podieľali na plynulom a zaujímavom priebehu nášho jesenného účelového cvičenia. Prialo nám aj počasie a na tento deň budeme dlho spomínať.

• Zlatá podkova, zlaté pero, zlatý vlas

• Dňa 12.10.2022 sa uskutočnila okresná súťaž v prednese slovenskej rozprávky „Zlatá podkova, zlaté pero, zlatý vlas“ venovaná na počesť významného slovenského rozprávkara Pavla Emanuela Dobšinského (16.3.1828 – 22.10.1885). Podujatie organizovali Dom Matice slovenskej Rožňava a Mesto Rožňava.

Našu školu reprezentovali

1. kategória Lívia Milková 4.A – umiestnila sa na 3. mieste
            2. kategória Anna Adóková 5.A
            3. kategória Natália Kočerjaginová 9.A – umiestila sa na 2. mieste

Recitátorkám ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy a blahoželáme k umiestneniu.

• "Putovanie za rozprávkami"

• Do fotogalérie bol pridaný nový album "Putovanie za rozprávkami".

Dňa 25.09.2022 sa v Rodnom dome Pavla Dobšinského v Slavošovciach uskutočnilo podujatie mesta kultúry Revúca „Putovanie za rozprávkami“. Išlo o besedu s mladým slovenským spisovateľom Dávidom Dziakom, šéfredaktorkou detského časopisu Slniečko. Pripravená bola aj improvizačná rozprávková dielňa, kde sa pri zaujímavých aktivitách mohli realizovať aj naši žiaci.