• Antigénové samotesty

• Vážení rodičia!

Riaditeľstvo Základnej školy Pavla Emanuela Dobšinského, Slavošovce 125 oznamuje zákonným zástupcom žiakov, ktorí si objednali Ag samotesty na školský rok 2022/2023, že si ich môžu vyzdvihnúť v škole od 27.06.2022 (pondelok) do 29.06.2022 (streda) v čase od 10:00 hod. do 14:00. hod.

Testy sa budú vydávať v hlavnej budove školy.

• Riaditeľské voľno 15.06.2022

Vážení rodičia,

oznamujem Vám, že na deň 15.06.2022 (streda) z organizačných a prevádzkových dôvodov bolo rozhodnutím riaditeľky Základnej školy Pavla Emanuela Dobšinského, Slavošovce 125 udelené žiakom školy voľno podľa § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších  predpisov .

Vyučovanie bude pokračovať podľa  platného rozvrhu hodín od 16.06.2022.

• Zábavné čísla Jura Hronca

V obci Gočovo, ktoré je rodiskom Jura Hronca sa v pondelok 16. mája konala matematická súťaž pri príležitosti 141. výročia jeho narodenia.

Súťaž „Zábavné čísla Jura Hronca“ pripravila Matica slovenská v spolupráci s mestom Rožňava, obcou Gočovo a občianskym združením Zachovanie pamiatky Jura Hronca.

Žiaci druhého stupňa základných škôl si mohli zmerať sily v logickom myslení a zabaviť sa v odbore, ktorý mnohí považujú za strašiaka. Do súťaže sa prihlásilo osem základných škôl z nášho okresu a súťažili v trojčlenných družstvách.

Našu školu reprezentovali žiačky 7.B triedy

Silvia Tomková, Sofia Šimková a Lucia Boldiová.

Umiestnili sa na peknom II. mieste. Srdečne blahoželáme.

Kým porota hodnotila, súťažiaci sa presunuli do Evanjelického kostola a.v. vyznania v Gočove, potom navštívili k rodný dom Jura Hronca a položením venčeka k pamätnej tabuli si spoločne pripomenuli výročie jeho narodenia.