• Imatrikulácia prvákov

• Dňa 20.11.2023 sa deviataci rozhodli prijať medzi seba najmenších medzi nami – prváčikov. V kulisách rozprávky Soľ nad zlato pripravili pre prvákov imatrikulačný ceremoniál. Rozprávkové postavy ako Popoluška, princezná Elza, Červená čiapočka, princezné a dvorní šašovia mali pripravené pre detičky rôzne úlohy a otázky, ktoré prváci hravo zvládli.

Najprv museli všetci jednohlasne zopakovať slávnostný sľub. Nasledovalo slávnostné pasovanie prvákov a prváčok, ako aj triednych učiteliek samotným kráľom zo Soľného kráľovstva. Všetci vypili nápoj múdrosti, dostali cukrík energie a tým boli prijatí do cechu žiakov Základnej školy Pavla Emanuela Dobšinského, Slavošovce 125.

Imatrikulácia bola ukončená „kráľovským plesom“, na ktorom si všetci s radosťou a úsmevom na tvári zatancovali. Úspech mal netradičný metlový tanec.

Vďaka žiakom deviateho a ôsmeho ročníka bola akcia vydarená, dobre pripravená, čomu nasvedčovali spokojné tváre nielen detí, ale i prítomných rodičov.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Imatrikulácia prvákov.

• Dopravné za mesiac november 2023

• Riaditeľstvo Základnej školy Pavla Emanuela Dobšinského, Slavošovce 125 oznamuje zákonným zástupcom žiakov, že v dňoch 08.11.2023 (streda) a 09.11.2023 (štvrtok) od 10:00 hod. do 15:00 hod. bude v hlavnej budove základnej školy vyplácané dopravné za mesiac október 2023.  Dopravné je nutné vyzdvihnúť !!!